Program Wsparcia

Korzyści z udziału w Programie Wsparcia Pracownika

W ramach wsparcia biznesu proponujemy Program Wsparcia PracownikówNasz zespół to profesjonalni, wysoko wykwalifikowani psycholodzy i psychoterapeuci. Składa się z doświadczonych poznawczo – behawioralnych terapeutów, psychologów, pedagogów i terapeutów uzależnień , którzy nieustająco podnoszą swoje kwalifikacje.

Oferujemy podejście psychoterapeutyczne w nurcie poznawczo-behawioralnym, którego skuteczność jest potwierdzona licznymi klinicznymi badaniami. Terapię ta wyróżnia zajmowanie się trudnościami na „tu i teraz” oraz różnorodność tematów, w których znajduje swoje zastosowanie. 

 

Obszary, w których możemy zapewnić profesjonalną psychoterapeutyczną pomoc oraz wsparcie

i wiele innych – w zależności od indywidualnych potrzeb. 

W ramach proponowanego przez nas  programu każdy z pracowników firmy będzie mógł zgłosić się po pomoc psychologa lub psychoterapeuty.

Proponujemy kontakt w ramach naszego gabinetu lub online – w zależności od potrzeby pracownika. Oferujemy pomoc z zachowaniem dyskrecji i tajemnicy zawodowej. Pracodawca wykupujący pakiet dla wszystkich pracowników otrzymuje zbiorczy raport, w którym nie są ujawnione dane poszczególnych pracowników. 

Pracownicy na zwolnieniach lekarskich

Programy Wsparcia Pracowników w USA funkcjonują od lat 40 XX wieku. Coraz więcej firm w obliczu  narastającego kryzysu postanawia zadbać o swoich pracowników. Zapewnienie pracownikom psychoterapeutycznego wsparcia staje się coraz częstszą praktyką też w polskich firmach. To pozafinansowy benefit dla pracowników, który bezpośrednio może przełożyć się na jej funkcjonowanie.

W 2020r. liczba dni, w trakcie których pracownicy przebywali na zwolnieniach z powodu problemów psychicznych wzrosła aż o 58 proc. Polacy nie chodzili z tego powodu do pracy łącznie przez 27,7 mln dni. 

W 2021 roku o ponad 35 proc. zwiększyła się liczba zwolnień lekarskich z powodu przewlekłego stresu, zmęczenia, depresji i zaburzeń lękowych. Dolegliwości psychiczne związane z kwestiami zawodowymi ostatecznie skutkujące wypaleniem zawodowym zostały uznane przez Światową Organizację Zdrowia jako problem medyczny oraz wpisany w 2022r. do międzynarodowej klasyfikacji chorób. 

Według raportu Mindy z września 2021r. „Wellbeing mentalny pracowników w Polsce” średnio 5 godzin i 43 minuty pracy tracimy w tygodniu przez pogorszony nastrój. To daje 36 dni w roku. Jak twierdzą eksperci te statystyki nadal będą rosnąć.

W ramach Programu proponujemy dwie przykładowe opcje:

 Program wsparcia pracowników i ich rodzin.

 Program wsparcia pracodawców, kadry managerskiej i ich rodzin. 

×